Vinylové podlahy Brno pokládka podlah Brno vinylové podlahy Gerflor
PVC podlahy s textilní podložkou
Vinylové podlahy lepené
Vinylové podlahy zámkové
Odnímatelné podlahy a samolepící dílce
Tiché podlahy

PVC podlahy s textilní podložkou Gerflor Texline

Texline
pvc-gerflor-texline-rezGerflor Texline je nejrozšířenější řadou samovyrovnávacích PVC podlahových krytin určených pro bytové použití. Užitná třída 23/31 u těchto podlah značí, že jsou dostatečně odolné pro použití ve všech bytových prostorách, ale také v komerčních prostorách s nízkou zátěží. Nabízí širokou škálu těch nejpopulárnějších dekorů, které se dají kombinovat s většinou nábytku a interiérových doplňků. Povrchová úprava byla navržena tak, aby vyhověla nárokům každé domácnosti. Kvůli tomu se také zvýšila PUR ochrana a podlaha se opatřila protiskluznou úpravou. Jedná se o zdravotně nezávadnou a 100 % ekologicky šetrnou podlahovou krytinu. Také proto je výrobní řada PVC podlah Texline od Gerflor vhodná pro Vaše děti i domácí mazlíčky. Unikátní patentovaná technologie – textilní podložka GERFLOR, jako jediná na trhu, dokáže spolehlivě vyrovnat drobné nerovnosti podkladu.
PVC podlahy Gerflor Texline patří do kolekce bytových podlahových krytin Gerflor. Texline je hlavní řadou PVC podlah s unikátní textilní podložkou. Nabízí dobrou odolnost a širokou nabídku oblíbených dekorů. Je vyrobena unikátní patentovanou technologií, díky které jsou podlahy Gerflor, v porovnání s jakoukoliv jinou PVC podlahovou krytinou, nejméně citlivé na nerovnosti podkladu. Vysokou kvalitu podlah Gerflor Texline podtrhuje 15 letá záruka.

Tyto vlastnosti ocenil i časopis DOMO, profesionální magazín orientovaný na podlahové krytiny, který vyhlásil Gerflor Texline produktem roku 2009.

[toggle title=”  více informací” float=”left” width=”730px” margin=”0 0px 20px 0″ status=”close”]

Složení podlahové krytiny

Unikátní vlastnosti PVC podlah Gerflor Texline jsou dány jejich jedinečnou konstrukcí. Dobrou odolnost nášlapné vrstvy garantuje 0,30 mm silná ochranná vrstva Pureclean. Vzhled určuje dekorativní pěna, pod kterou se nachází jedinečná, tvarově stálá, vrstva skelného vlákna, která dodává unikátní rovinatost povrchu podlahové krytiny i v případech, kdy není položena na dokonale hladkém povrchu. Podkladová pěna pak dodává krytině její měkkost. Na spodní straně podlahy je textilní vodovzdorná protiplísňová vrstva.

Jednoduchá pokládka aneb co jinde nezískáte

Hlavní bolestí PVC podlah je vysoká citlivost na kvalitu podkladů. Problémem je jejich “schopnost” prokopírovat nerovnosti podkladu na svůj vlastní povrch. Po čase se pak na povrchu zřetelně začnou ukazovat nerovnosti vrstvy pod PVC podlahovou krytinou.

PVC pokládka

Naproti tomu podlahové krytiny Gerflor Texline jsou schopny mírné nerovnosti podkladu vyrovnat. Nemusí tak být nutné před pokládkou podklad stěrkovat vyrovnávacími hmotami. Tím se dá docílit časové úspory, vyhnete se nebezpečím, která vznikají při aplikaci těchto cementových směsí a v neposlední řadě je tu také významná úspora finanční.

Gerflor pokládka

Volně pokládat je tak možné na většinu existujících podkladů

 • Dřevěné podlahy:
  možno volně položit na dřevěné podlahové krytiny, pokud spáry jsou maximálně 3 mm široké
 • Keramické dlaždice:
  spáry mohou být maximálně 5 mm široké a 1 mm hluboké
 • Textilní krytiny:
  pokládka je možná na plstěné a propichované koberce
 • Beton:
  úprava podkladního betonu je nutná, pokud je tento opravdu hodně hrubý

Pokládka je možná i na podlahové vytápění, pokud na povrchu podkladové vrstvy nepřekročí teplota 28°C.

Gerflor Textline odolná

Výjimečně odolná

Mnohovrstevnost podlahy poskytuje optimální ochranu proti roztrhnutí během transportu i pokládky, stejně jako při každodenním použití. Podlaha je tak odolná i proti roztrhnutí při posouvání nábytku.

Voděodolná

Gerflor Textline voděodolná

U podlah Gerflor Texline je ze spodní strany krytiny použita unikátní vodovzdorná protiplísňová membrána. Oproti většině konkurenčních materiálů je Gerflor Texline voděodolná ze spodní i vrchní strany.

vrchní strana spodní strana
Texline ANO ANO
Vinylová podlaha ANO NE
Laminátová podlaha ANO NE
Koberec NE NE

Příjemná na dotyk, tlumící zvuk

Díky účinné tepelné regulaci je podlaha příjemná i pro bosé nohy. Vhodná je pak i pro obytné místnosti, chodby i další prostory s potřebou omezení hlučnosti.

Pureclean – nová generace povrchové úpravy

Pureclean

Mnozí z nás si PVC podlahové krytiny ještě spojují s neatraktivním vzhledem starších materiálů s “průmyslovými” dekory a na první pohled umělým lesklým povrchem. V dnešní době už se ve věci dekorů mnohé zlepšilo a nabídka šla cestou zajímavých imitací dřevěných nebo keramických dekorů apod. Bohužel u mnohých materiálů je použita povrchová úprava, která stále působí uměle a na první pohled odhalí “totožnost” vaší nové podlahy. Ne tak ale u povrchové úpravy Pureclean. Je zřejmé, že dosáhnout optimálního vzhledu (například imitace dřevěné a keramické podlahy nebo čistého dřevěného dekoru a dřevěného dekoru imitujícího starou podlahu) jedním druhem povrchu, se stejnou povrchovou strukturou, není možné. Proto tato nová generace povrchové úpravy přichází s celkem 3 variantami, které vhodně doplňují daný dekor.

 • Matt
  nová povrchová úprava pro mnohem realističtější vzhled, redukuje přirozenou lesklost PVC. Vhodná pro přírodní dekory – kámen, břidlice, dřevo a beton.
 • Sand
  Nový pískový vzhled pro větší hladkost povrchu evokující dojem patiny a starobylosti. Pozoruhodně realistický pro dekory minerálů, barevné mozaiky, hladkého dřeva a saténového povrchu.
 • Grain
  Navržený pro dosažení přirozenosti u vzorů dřeva, betonu a kamene. Podporuje bohatost, osnovu a strukturu dlaždic s krupovitým povrchem stejně jako žilkovaného dřeva.

Kromě vzhledu jsou ale také důležité provozní vlastnosti. I zde tato nová technologie a nový proces výroby přináší své ovoce. Na povrchu vytváří odolnou polyuretanovou glazuru, která je efektivní bariérou bránící škodlivým efektům nečistoty, oděru, poškrábání, plísní, mastnoty apod. Díky tomu se jedná o materiál rychle a lehce čistitelný.

Podlahy Gerflor – ohleduplné k životnímu prostředí

VOC – prchavé organické sloučeniny

Tyto komponenty, které jsou ve vzduchu prchavé, jsou často obsaženy v rozpouštědlech, nátěrech, lacích, čistících prostředcích, lepidlech, cigaretovém kouři, parfémech apod. Jsou to aromatické hydrokarbonáty, alkohol apod. Podlahoviny Gerflor obsahují méně VOC než jejich největší konkurent v oblasti výroby vinylových podlah.

Gerflor VOC

Formaldehydy

Organické sloučeniny z rodiny aldehydů, která se používá pro výrobu pryskyřic a lepidel. Jsou také obsaženy v laminátových částech podlah a v dřevěných podlahách. Podlahoviny Gerflor formaldehydy neobsahují.

Gerflor formaldehyd

5 dobrých důvodů proč zvolit vinylovou podlahu do každého bytu

 • vzhled – vinylové podlahy nabízí neomezený výběr dekorů, které uspokojí představu každého zákazníka
 • jednoduchá pokládka – PVC podlahoviny mají výhodu jednoduché pokládky v jakékoliv místnosti za dobu v průměru ne delší než půl dne
 • snadná údržba – stačí běžná údržba pomocí vysavače a mopu a podlaha zůstane hygienicky čistá a beze skvrn
 • příjemná chůze – měkká a přátelská s příjemně teplým pocitem pro bosé nohy
 • zvuková izolace – PVC podlahy tlumí zvuk nejvíce ze všech typů podlahových krytin, takže váš byt bude příjemně tichý

[/toggle]
[tabs title=”” width=”730px” margin=”0 20px 20px 0″ float=”left”]
[tab title=”vzorník” active=”true”]

[/tab]
[tab title=”fotogalerie”] [/tab]
[tab title=”technické informace”]Technické informace

Technické informace

Popis

Celková tloušťka EN 428 mm 2,90
Tloušťka nášlapné vrstvy EN 429 mm 0,30
Váha EN 430 g/m2 2170
Šířka role EN 426 cm 200 / 300 / 400
Délka role EN 426 bm ±25
Povrchová úprava PureClean
Protiplísňová a antibakteriální úprava

Klasifikace

Specifikace produktu EN 653
Evropská klasifikace EN 685 třída 23-31
Hořlavost EN 13501-1 třída Cfl-s1
Opotřebení EN 653 skupina T

Provedení

Zvuková izolace EN ISO 717-2 dB 16
Hluková redukce v prostoru NF S 31 074 třída A
Rozměrová stabilita po vystavení teplu EN 434 % < 0,05
Tepelná vodivost EN 12524 W/(m.k) 0,25
Odolnost vůči bodovému zatížení EN 433 mm 0,20
Stálobarevnost EN 20 105 – B02 stupeň > 6

Záruka

Bytové prostory 15 let
Komerční prostory

CE Marking – EN 14041

ce1234

[/tab]
[tab title=”dokumenty”]

Dokumenty

Katalog PVC podlahových krytin Gerflor s textilní podložkou stáhnout
Kompletní katalog podlahových krytin Gerflor 2013 stáhnout
Záruční list CZ 2011/2012 stáhnout
Záruční list SK 2011/2012 stáhnout
Gerflor Home Comfort – prohlášení o vlastnostech stáhnout
ES prohlášení o shodě Home Comfort stáhnout
Doporučená lepidla Schönox stáhnout
Čistící přípravky stáhnout
Návod na údržbu stáhnout

[/tab]
[tab title=”video”][/tab]
[/tabs]